Tma jako ohrožený druh - HODINA ZEMĚ, 24. března

Tma jako ohrožený druh - HODINA ZEMĚ, 24. března

Sobota, 24. března 2018 od 20:30 do 21:30. To je den a čas konání letošního ročníku Hodiny Země. Na 60 minut se tak po celém světě ponoří do tmy památky, úřady nebo ulice. Jedná se o mezinárodní akci, která má upozornit na klimatické změny. V ČR ji spolufinancuje Státní fond životního prostředí. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) zároveň iniciovalo řešení problematiky světelného znečištění.

Do Hodiny Země, kterou v roce 2007 zavedl Světový fond na ochranu přírody, se zapojují obce, firmy i jednotlivci. V ČR tak např. zhasne na hodinu osvětlení památek v centru Opavy, radničních soch v Českých Budějovicích, tma bude dominovat i na Větruši v Ústí nad Labem nebo kolem kaple svatého Václava v Brně. Další města a obce vypnou na hodinu veřejná osvětlení.

Jako jednotlivci nebo firmy se můžete k Hodině Země připojit i vy (přidejte se, rozšiřte mapu účastníků Hodiny Země - viz odkaz výše). Stačí na hodinu zhasnout světla, případně přidat další klimatický závazek, protože hodinou to jen začíná... Vaším závazkem může být přechod na obnovitelné zdroje energie v obci, či snižování uhlíkové stopy v domácnosti. Děkujeme, že nejste lhostejní.