Klub Šneček stále mimo provoz

Vážení rodiče, prarodiče, milí Šnečci,

Přebytky pro naše zvířata

Milí přátelé zvířat, příznivci našeho Ekocentra,

děkujeme za Vaši vstřícnost a ochotu pomoci našemu provozu minizoo.

Jsme rádi za spadaná jablka, mrkve, salát, kadeřávek či jakékoliv přebytky ze zeleninových zahrádek, jeřabiny, šípky, pro naše morčata, králíky a další zvířátka také ochotně přijímáme suché neplesnivé pečivo.

Kaštany a žaludy v minizoo nezkrmujeme.

Vzhledem k tomu, že je náš provoz omezen pouze na chovatelský úsek (péče o zvířata), prosíme, nechávejte přebytky u vstupu do kavárny či u vjezdových vrat (Jaselská 1475, Mladá Boleslav). Číst dál »

Mladí včelaři v městské včelnici

Mladí včelaři v městské včelnici

Minulý týden ve čtvrtek jsme se s kluky ze včelařského kroužku při Ekocentru Zahrada DDM vypravili na návštěvu do městské včelnice v komunitní zahradě Klementinka. O včely tam pečuje mladoboleslavský včelař Martin Weiss, který nám byl trpělivým a vstřícným průvodcem. Nejprve jsme se oblékli do „včelařského“ – vzali si klobouk a rukavice. Číst dál »

Uzavření minizoo pro veřejnost od 9.10. do odvolání, uzavření kavárny

Vážení návštěvníci,

na základě usnesení vlády z 8. října máme s okamžitou platností uzavřen vstup do minizoo. Zákaz návštěv a prohlídek zoologických zahrad platí aktuálně do 1. listopadu 2020 (případně do odvolání).

Kavárna je od 14.10. uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

Tým Ekocentra Zahrada

Minizoo a kavárna jsou stále otevřeny

Fanda

Vážení návštěvníci a příznivci Zahrady,

naše minizoo i kavárna jsou stále pro veřejnost otevřeny, ve všední dny od 9:00 do 18:00 hodin s polední přestávkou 11:30 - 12:00, o víkendech od 13:00 do 18:00 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Omezení činnosti od 5.října 2020 - kroužky, kluby, výukové programy, akce

Vážení návštěvníci, rodiče a členové ZÚ,

z nařízení Středočeské krajské hygienické stanice a na základě nařízení vlády se s platností od 5. 10. 2020 do 1. 11. 2020 ruší veškeré kroužky, kluby a akce pořádané naší organizací.

Je nám to velice líto, celou situaci pečlivě sledujeme a o dalším vývoji situace v DDM vás budeme neprodleně informovat. Všechny neproběhlé lekce (ať z důvodů nařízení KHS nebo případné karantény lektorů) se budeme snažit vykompenzovat. Číst dál »

Jeden svět 2020 - environmentální scéna - Žal žen, Svébytná půda

Datum akce: 30. září 2020 - 1. říjen 2020
letáček akce

Středa 30. září, od 17:00, klubovna EC Zahrada – festival JEDEN SVĚT - ŽAL ŽEN + debata

Hrdinky filmu pociťují vážné obavy o budoucnost lidstva a planety. Pořádají aktivistické akce v rámci české odnože hnutí Extinction Rebellion upozorňující na dopady globální environmentální krize. Režie: Andrea Culková, Česká republika, 2020 | 92 min. Vstupné 90,- Kč

Host: Klára Ulmannová - www.terapiemezistromy.cz

  Číst dál »

Želví detektivka v Zahradě

Datum akce: 3. říjen 2020
letáček akce

Milí detektivové, víte, že želvy patří k nejstarším druhům živočichů?

Jejich životním prostorem je voda i souš, jsou malé i obří, mohou být býložravé stejně jako masožravé. Naše želvičky v Ekocentru bývají občas neposedné, a pro křupavý salátek dokáží „trhat rekordy“.

O jakých rekordech je řeč? Přijďte k nám do Zahrady – čeká na vás detektivní pátrání, různé zajímavosti ze světa želv a rukodělná dílnička. Nebude chybět kontaktní stanoviště s živými želvami. Číst dál »

Pro velký zájem otevíráme Pětilístek IV.

Pětilístek IV.

Vážení rodiče,

pro velký zájem jsme se rozhodli otevřít kroužek Pětilístek IV.

Pětilístek je určen pro děti od 3 do 6 let v doprovodu jednoho dospělého (rodič, prarodič).

Během lekce navštívíme některé ze zvířat v Zahradě, nakrmíme je, pohladíme je, pohrajeme si. V rámci lekce si děti vyrobí drobnost tematicky odpovídající zaměření lekce. Aktivity odpovídají věku dětí. Kroužek začíná v 15:00 hodin spontánní hrou, cca v 15:20 začíná řízená lekce s lektorem, kroužek končí v 16:30 hodin.

Lektor: Marianna Křepelková Číst dál »

Pozvánka na naše akce v září a říjnu

Pozvánka na naše akce v září a říjnu

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše akce v září a říjnu:

do 30. září, kaktusový skleník EC Zahrada – Intimní život rostlin

Víte, jak to dělá kosatec? Jak můžou rostliny „chytit“ pohlavní chorobu? Nebo dokonce jak vyrobit semeno bez tatínka? Přijďte do kaktusového skleníku v Ekocentru Zahrada a poznejte fascinující stránku intimního života rostlin. Výstava přibližuje zajímavý a obecně málo známý svět rostlin. Výstava je přístupná v otevírací době Zahrady, vstupné na výstavu je v rámci vstupného do areálu. Číst dál »