Přijďte si v sobotu na Zeměfest zasadit rostlinu do prvního rozkvetlého auta v ČR

První rozkvetlé auto v ČR vznikne v sobotu 14.4. na Zeměfestu

V duchu hlavního tématu letošního Týdne Země: "MB - město pro lidi" jsme se rozhodli nechat jedno staré a nepotřebné auto rozkvést a oživit jím ulice našeho města. Po  celý rok bude postávat na různých parkovacích místech ve městě a kromě vůně a kyslíku bude šířit městem poselství: když necháte auto doma, zbyde víc místa pro stromy a pro děti.. 

Každý, kdo bude chtít (až do zasazení všech připravených rostlin), si bude moci na sobotním Zeměfestu zakoupit za symbolický poplatek (u malých rostlin 20 Kč) připravenou rostlinu, kterou pak vlastnoručně zasadí do rozkvetlého auta. Zároveň hledáme 2 sponzory pro dvojici stromků (převislé břízy a hlohu), které budou rozkvetlému autu dominovat (cena 1 stromku je 400Kč). Zájemci, kteří chtějí využít této jedinečné příležitosti a darovat našemu městu "mobilní strom", hlaste se (vzhledem k omezené nabídce) předem!

Za kolektiv Ekocentra Zahrada Honza Cindr.

 

Pár údajů z městské dopravy:

• Osobní auto spotřebovává během jízdy tolik kyslíku, kolik stačí „vyrábět“ 6 vzrostlých stromů.
• Jedno zaparkované auto zabírá stejně místa, jako 8 jízdních kol, 2 lavičky v parku s 1 stromem, nebo jedno pískoviště.
• Auta spotřebovávají kyslík a vytvářejí CO2, prach a hluk, stromy kyslík dodávají a CO2, prach a hluk pohlcují. Koho si vážíme víc?
• Nejrychlejší a nejlevnější dopravní prostředek po městě je kolo: nestojí v zácpách a zaparkuje všude a zadarmo.