Přednáška O ochraně mořských želv

Přednáška O ochraně mořských želv

Ve středu 28. března probíhal po celý den cyklus přednášek o ochraně mořských želv s Mgr. Hanou Svobodovou, lektorkou ze Sdružení Tereza. Hana se snaží celosvětově zefektivnit ochranu mořských želv. Vytváří manuál, který pomůže ochráncům želv dělat svou práci opravdu efektivně a smysluplně. Pomáhá centrům se zlepšovat, posouvá je mentorsky, aby dělali dobře přímou ochranu želv, nepoužívali bazénky, věnovali se vzdělávání dětí a práci s místními komunitami.

Je terénním biologem ZOO Hodonín, která významně tento projekt podporuje. Působí na severovýchodním Borneu v oblasti Berau v Indonésii jako odborný poradce pro místní organizaci Konservasi Biota Laut Berau věnující se ochraně mořských želv na osmém nejdůležitějším místě na světě pro karety obrovské.

Dopoledních přednášek se zúčastnila více než stovka studentů z obou boleslavských gymnázií, odpoledne byla přednáška připravena pro téměř padesátku dětí z přírodovědných a chovatelských kroužků při Ekocentru Zahrada. Děti byly velmi zvídavé a tématem ochrany mořských želv zaujaté.

V průběhu února a března jsme v Ekocentru uspořádali sbírku plyšových želv, sešlo se jich u nás 20 kusů, které lektorka Hana odveze do Indonésie jako podporu pro svou práci s dětmi v místních komunitách.

Všem dárcům želviček moc děkujeme a Hance Svobodové přejeme v její práci mnoho úspěchů!

Přednáška O ochraně mořských želv