Pozvánka na akce v listopadu a prosinci

leták Adventní věnec a svícen

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše nejbližší akce:

Sobota 6. listopadu, 9:00 – 11:00, cyklostezka Hejtmánka - Bezděčín

Budeme společně sázet 50 keřů mezi zasazené stromy. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, občerstvení zajištěno. Doprovodný program Ekocentra Zahrada: Strom jako dům pro zvířata, poznávání hnízd ptáků, ptačí budky - kdy, kam a pro koho? Ukázky budek pro různé ptactvo. Poznáváme stromy jinak: hmatovka listů. Domino se zvířátky, malování. Přijďte přiložit ruce k dílu, těšíme se na vás!

Čtvrtek 18. listopadu, 18:00 – 19:30, Tvoření ovocné zahrady v souladu s přírodou, on-line

Přijměte pozvání na další přednášku propagátorky a realizátorky přírodních zahrad. Petra Vodenková se tentokrát zaměří na principy tvoření přírodní plodící zahrady a vysvětlí, jak podpořit půdní živáčky formou mulčování, využitím mykorhizy či hospodařením s vodou. Bude se věnovat skladbě plodících dřevin podle světelných podmínek zahrady a přirozené ochraně rostlin před škůdci. Přednáška bude doplněná vlastními  fotografiemi. Účast na přednášce zdarma, hrazeno z grantového programu města Mladá Boleslav. Rezervace mailem martina [dot] kotlabova [at] ddm-mb [dot] cz.

Pro účast na přednášce není nutno nic instalovat do počítače, je pouze nutné připojení na internet.Přednáška proběhne formou webináře v prostředí MS Teams. Přihlašovat se můžete prostřednictvím online registračního formuláře.

Sobota 20. listopadu, 16:00 – 18:00, Noční detektivka, EC Zahrada

Milý detektive, víš, jak loví sova nebo jak se netopýr pohybuje ve tmě? Proč nenarazí do překážky? Přijď to k nám do Zahrady zjistit. Dozvíš se, kdo je největší spáč živočišné říše a kdo je zase aktivní i v noci. Navíc si něco malého vyrobíš a také pohladíš nějaké zvířátko od nás z Ekocentra. V rámci detektivky bude možné si poslechnout také zdarma povídání Pepy Rutterleho na téma „Proč mohou lidem vadit sovy?“

Začínáme v 16:00, poslední možný start v 17:30 hodin. Vstupné 50 Kč/ osoba a 150 Kč zvýhodněné rodinné vstupné (1 – 2 dospělí + 2 – 3 děti).

Sobota 27. listopadu, 14:00 – 16:30, Adventní věnec a svícen z přírodního materiálu, EC Zahrada - POZOR! JIŽ OBSAZENO

Adventní čas, čas čekání na nejkrásnější svátky v roce je tu. Pojďte si s námi vytvořit adventní věnec nebo svícen z přírodního materiálu. Na věnce Vám poskytneme slaměný korpus, chvojí, drátek, přírodní přízdoby. Doneste si, prosím, svíčky s miskou na zapíchnutí a barevně sladěnou stuhu. Vhodné pro dospělé a děti od 10 let. Cena za jeden věnec je 200 Kč. Na svícny poskytneme terakotový květináč, florex, drátek, chvojí a přírodní přízdoby. Doneste si, prosím, tenkou dlouhou svíčku a barevně sladěnou stuhu. Vhodné pro děti od 6 let. Cena za jeden svícen je 150 Kč.

Pro vaši inspiraci bude součástí dílničky ukázka a workshop zero waste adventních věnců pod vedením Alžběty Kotlabové. Vše bude probíhat souběžně. Počet míst omezen, přihlášky prosíme předem, nejpozději do 22. 11. 2021. Kontakt: martina [dot] kotlabova [at] ddm-mb [dot] cz, 724 985 156, 326 329 113

PRO ÚČAST NA DÍLNĚ A WORKSHOPU POŽADUJEME PROKÁZÁNÍ SE OČKOVÁNÍM, PLATNÝM TESTEM ČI PLATNÝM POTVRZENÍM O PRODĚLÁNÍ COVID - 19. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

10. – 11. prosince, 17:00 – 9:00, Noc v Zahradě, Ekocentrum Zahrada

Přijď zažít noc u nás v Zahradě. Seznámíš se s novými kamarády, zahraješ si spoustu her, něco malého si vyrobíš a společně si projdeme noční stezku zahradou. Cena 300 Kč (v ceně zahrnuta strava, pitný režim a výtvarný materiál) Přihlášky a platby přijímáme v kavárně Ekocentra do 6. 12. 2021. S sebou si vezměte věci na spaní (polštářek, spacák, karimatku, pyžamo), sportovní oblečení, přezůvky, láhev na pití a dobrou náladu. Budu se na tebe těšit!

Kontakt: 725 848 503, e-mail: alena [dot] prochazkova [at] ddm-mb [dot] cz

Milí návštěvníci, dovolujeme si vás upozornit, že od 20. prosince bude naše kavárna a celý areál pro veřejnost uzavřen. Od 3. ledna pro vás minizoo a Ekocentrum opět otevíráme, bohužel však již bez kavárny, jejíž provoz jsme nuceni definitivně ukončit.

Připravujeme:

6. 1. 2021, 17:00 – 19:00, Vernisáž fotografické výstavy Petry Koudelkové „Jak to cítím“

7. 1. – 8. 2. 2021, Výstava „Jak to cítím“, fotografická tvorba Petry Koudelkové

Zveme vás na zahájení výstavy archivních fotografií Petry Koudelkové. Petra již nedokáže zmáčknout spoušť fotoaparátu v důsledku závažné nemoci Epidermolysis bullosa, známé jako nemoc motýlích křídel. Fotografie jsou výběrem z její dřívější tvorby a vystavujeme je u příležitosti jejích 30. narozenin. Petra je žena činorodá, přátelská, která ocení spíš bolestivý dotek, než odvrácené tváře. Přijďte se s Petrou potkat a prohlédnout si, jak vidí a cítí svět žena s křehkou kůží a duší rebela. Informace: Bc. Marianna Křepelková, tel.: 326 329 113, mobil: 724 985 153, e-mail: marianna [dot] krepelkova [at] ddm-mb [dot] cz

Bližší informace sledujte na webu www.mb-eko.cz/zahrada, informace o všech akcích DDM sledujte na webu http://ddm-mb.cz/.

Těšíme se na vaši návštěvu a děkujeme za vaši přízeň!

leták Ovocná zahrada
leták
leták Akce Boleslav listopad
leták akce Boleslav prosinec