Pozvánka do EC Zahrada na září a říjen

Pozvánka do EC Zahrada na září a říjen

Vážení návštěvníci a přátelé našeho Ekocentra, srdečně vás zveme na naše akce:

12. září 2019 – 18.00 – 19.30, MILIÓN STROMOV – EC Zahrada, kavárna

Zveme všechny příznivce pohodové muziky na koncert SLOVENského písničkáře Jana SVETLANA Majerčíka, který  zpívá o tom, co vidí, slyší a hlavně cítí. Nesahá tam, kam nedosáhne, nehledí tam, kam nedohlédne. Jeho písně jsou o tom, čím žije.
Koncert proběhne v kavárně Ekocentra Zahrada. Před začátkem je zde možné posezení i zakoupení občerstvení.

Vstupné 100 Kč. Místa lze předem rezervovat na telefonním čísle 326 329 113.

15. září 2019 – 14.00 – 18.00, RODINNÉ SPORTOVNÍ HRY – lesopark Štěpánka

Zdravé město Mladá Boleslav ve spolupráci s Domem dětí a mládeže pořádají další ročník her určených rodinným kolektivům. V průběhu nedělního odpoledne mohou rodiny soutěžit ve víceboji (lukostřelba, curling, koloběžky, fotbal kroket, cornhole) a hrát o zajímavé ceny.
Mimo jiné na účastníky čeká mnoho dalších netradičních deskových a zahradních her a turnaj v Kin-ballu. Současně budou v lesoparku Štěpánka probíhat první aktivity Seniorských her – seniorský trojboj a nordic walking.

------------------------------------------------

ZAČÁTEK ČINNOSTI ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ V EKOCENTRU – V TÝDNU OD 16. ZÁŘÍ 2019

------------------------------------------------

21. - 22. září 2019 - vždy od 10.00 do 18.00 hod., MINI MAKER FAIRE - Střední průmyslová škola, Vzdělávací centrum Na Karmeli

Přijďte se podívat na světovou přehlídku inovátorů a vynálezců! Těšit se můžete na 3D TISK A CNC, ROBOTIKU, PROGRAMOVÁNÍ, ŘEMESLA, DESIGN, ELEKTRONIKU, FABLAB DÍLNU V KAMIONU... Nás najdete v sekci řemeslné, rádi vám představíme svět včel a včelích produktů - v kontrastu k vyspělým technologiím se podíváte na to, jakým vynálezcem a inovátorem je sama příroda. Vstup zdarma. Bližší informace: mladaboleslav.makerfaire.cz

26. září 2019 – 16.30 – 19.00, SKŘÍTKOVA DÍLNIČKA – NEPLASTUJ, ušij si pytlíčky – EC Zahrada, klubovna

Přijďte si s námi ušít pytlíky a potravinové sáčky. Nejen, že omezíte spotřebu těch igelitových, ale získáte všestranného pomocníka k uskladnění – prádla, sušených hub a bylinek, pečiva… V ceně dílničky je ušití sady 4 pytlíčků. V dílničce budou k dispozici šicí stroje, bavlněné látky, záclony (pokud toužíte po vlastních designových kouscích, vezměte si látku s sebou), tkalouny, nitě. Cena dílničky: 120 Kč

Počet míst je omezen, rezervace a platba předem v kavárně EC Zahrada, tel.: 326 329 113.

5. – 12. října 2019 - Výstava na stromech – CENA KAKAA – park Na Výstavišti

Pátý ročník celorepublikové akce Výstava na stromech je v letošním roce zaměřená na podmínky pěstování kakaa v západoafrickém státě Côte d’Ivoire, odkud pochází 40 procent kakaa ve světě. Levné kakao má svou cenu ve zneužívání lidí a naší planety. V Mladé Boleslavi uvidíte výstavu nainstalovanou na stromech v parku Na Výstavišti.

Výstava na stromech (www.vystavanastromech.cz) je výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Na akci spolupracují dvě nevládní neziskové organizace: Fairtrade ČS a NaZemi, které koordinují dobrovolníky a spřátelené organizace v celé republice.

5. října 2019 – od 13.00 - Tropická detektivka – EC Zahrada

Milí detektivové, připravte se na výlet do tropů! Vlhkost a teplota stoupá, koncentrace živočichů je vysoká a čelo se rosí. Ale nebojte se. Malárii u nás nedostanete a nilská horečka vás také neskolí. Pokud splníte zadané úkoly a získáte potřebné indicie, zasloužíte si titul
i odznak tropického detektiva. Nebude chybět ani tropický živočich k pohlazení.

Detektivky v Zahradě jsou určeny zejména rodinám s dětmi od 4 let. Samoobslužná stanoviště jsou rozmístěna po areálu Zahrady, po vyluštění tajenky na detektivy čeká rukodělná dílnička a kontakt s živočichem.

Průběžný start od 13.00 do 15.30 hodin, akce končí v 16.30.
Rodinné vstupné 150 Kč (1 – 2 dospělí, 2 – 3 děti), jednotlivé vstupné 50 Kč.

18. - 19. října 2019, od 17.00 do 10.00 - NOC V ZAHRADĚ – EC Zahrada, klubovny

Ahoj holky a kluci, přijďte přespat k nám do Zahrady. Společně si uvaříme večeři, zahrajeme si hry a užijeme si noc mezi zvířátky. S sebou spacák, karimatku, přezůvky a dobrou náladu.
Pro děti od 6 let do 10 let se zájmem o přírodu. Přihlášky a platby v kavárně EC nejpozději do 27. 9. 2019. Vstupné: 200 Kč

PODZIMNÍ PRÁZDNINY V ZAHRADĚ 29. října, od 8.00 do 15.00 hod., KOULELO SE JABLÍČKO

Přijďte si s námi do Zahrady užít podzimní prázdniny, tentokrát s vůní jablíček. Budeme s nimi tvořit, chutnat je a hrát si. V ceně je výtvarný materiál, svačina, oběd a pitný režim po celý den. S sebou přezůvky. Kapacita omezena, přihlášky předem v kavárně EC Zahrada, určeno dětem ve věku 6 – 11 let.
Cena za osobu: 250 Kč/den

PODZIMNÍ PRÁZDNINY V ZAHRADĚ 30. října, od 8.00 do 15.00 hod., POZOR NA BODLINY!

Tentokrát se na podzimkách budeme věnovat ježkům, jejich jídelníčku, zvykům i ochraně. Kromě toho si budeme hrát a tvořit. V ceně je výtvarný materiál, svačina, oběd a pitný režim po celý den. S sebou přezůvky. Kapacita omezena, přihlášky předem v kavárně EC Zahrada, určeno dětem ve věku 6 – 11 let.
Cena za osobu: 250 Kč/den

Nejmenší děti a jejich rodiče zveme do našeho klubu:

Klub Šneček je určen dětem ve věku 2 - 4 let ve skupinách do 16 dětí v doprovodu rodiče. Aktivity probíhají prostřednictvím pravidelné činnosti každou mimoprázdninovou středu v Ekocentru Zahrada v Jaselské ulici 1475. Termíny: středa 8.30 – 10.00 hodin, středa 10.00 – 11.30 hodin. Začínáme 19. září!

Klub je zaměřen na první potkávání se se zvířaty, děti se s pomocí rodičů seznamují s jednotlivými druhy zvířat, mohou si je pohladit, součástí lekce je také kreativní dílnička odpovídající věkové úrovni dětí. V případě, že se lekce účastní více než 10 dětí v doprovodu rodičů, probíhá program ve dvou menších skupinkách. Na lekce je potřeba se dostavit včas.

Cena klubu:  60,- Kč / lekce (platba za dítě, rodič zdarma), předplatné 500,- Kč / 10 lekcí

------------------------------------------------

Dovolujeme si vás také pozvat na akci pořádanou ZO ČSOP Klenice a TIC Zvířetice

Přijďte 7. září po setmění na „netopýří diskotéku“ na zřícenině zámku Zvířetice.   http://www.csopklenice.cz/index.php/program/318-mezinarodni-noc-netopyru

Pozvánka do EC Zahrada na září a říjen
Pozvánka do EC Zahrada na září a říjen