Pozvánka do EC Zahrada na listopad a prosinec

Pozvánka do EC Zahrada na listopad a prosinec

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše akce v listopadu a prosinci:

 

Pátek 22. listopadu 2019, 15.30 – 18.00 – Ekocentrum Zahrada – KVĚTINOVÝ SWAP

Máte doma přebytečnou pokojovku? Přerostla vám a je vám líto ji vyhodit? Chcete ji vyměnit za jinou nebo si vybrat z nabídky dalších rostlin? Máte ze zahrádky přebytek semínek? Přijďte, přineste nebo si odneste jakoukoliv rostlinu nebo semínka. Vstup zdarma

 

Pátek 29. listopadu 2019, 15.30 – 18.00 – Ekocentrum Zahrada - ADVENTNÍ VĚNCE A VÁNOČNÍ SVÍCNY

Advent – doba očekávání nejkrásnějších svátků v roce – je tu a my pro vás opět připravujeme tradiční dílničku, na které budeme vyrábět věnce z živého chvojí a přírodních přízdob. Děti od 6 let si mohou vyrobit vypichovaný svícen z chvojí a přírodních přízdob. Na věnec si doneste 4 vlastní svíčky a barevně sladěnou stuhu. Na svícen budete potřebovat dlouhou tenkou svíci a barevně sladěnou stuhu. Počet míst omezen, rezervujte si místo předem v kavárně EC Zahrada. Cena za věnec je 200 Kč, za svícen 150 Kč. OBSAZENO

Sobota 30. listopadu 2019, 13.00 – 16.30 – Ekocentrum Zahrada – SPÍCÍ DETEKTIVKA

Milí detektivové, teplota klesá, potrava v přírodě ubývá a někteří z nás by se nejraději uchýlili k zimnímu spánku. Přijďte k nám do Zahrady zjistit, kdo celou zimu prospí, kdo si jen tak občas schrupne, a kdo si naopak zimu naplno užívá. Detektivky v Zahradě jsou určeny zejména rodinám s dětmi od 4 let. Samoobslužná stanoviště jsou rozmístěna po areálu Zahrady, po vyluštění tajenky na detektivy čeká rukodělná dílnička a kontakt s živočichem. Průběžný start od 13.00 do 15.30 hodin, akce končí v 16.30.
Rodinné vstupné 150 Kč (1 – 2 dospělí, 2 – 3 děti), jednotlivé vstupné 50 Kč

Pondělí 2. prosince 2019, 16.00 – 19.00 – Ekocentrum Zahrada – PERNÍKOVÁ DÍLNA

Pojďte se s námi vánočně naladit, upéct si perníkovou misku a naplnit ji voňavými medovými perníčky. Dílnu povede zkušená mladoboleslavská perníkářka Svatka Horáková a je vhodná pro dospělé a děti od 6 let s doprovodem. Počet míst je omezen, přihlášky a platby prosím předem, nejpozději do 15. 11. 2019.
Rodinné vstupné je 340 Kč – v ceně je 1 miska plná perníčků – OBSAZENO

 

Úterý 10. prosince 2019, 16.00 – 17.00 - Ekocentrum Zahrada – Přednáška SVĚTEM DRAVCŮ

Srdečně vás zveme na přednášku Milana Straky. Milan Straka působil 16 let v Zoo Liberec jako vedoucí chovu dravců, je poradcem mnoha institucí zabývajících se chovem, výcvikem a problematikou orlů. Cvičí dravce pro film i profesionální sokolníky, je sokolnickým a historickým poradcem pro mnoho filmových produkcí. Přednášel v Arabských emirátech, Polsku a Německu o sokolnictví a dravcích. Pravidelně přispívá do odborných časopisů. Přijďte si poslechnout přednášku o zajímavostech ze světa dravců. Vstupné 50,- Kč, doporučujeme rezervovat si místo předem v kavárně EC Zahrada (326 329 113)

 

Pátek 13. prosince – sobota 14. prosince, od 17.00 do 10.00 hodin – Ekocentrum Zahrada – VÁNOČNÍ NOC V ZAHRADĚ

Holky a kluci, přijďte na Vánoční přespání v Zahradě. Společně si zahrajeme hry, dozvíme se něco o vánočních tradicích, navštívíme zvířátka a užijeme si spoustu legrace při vaření večeře a pečení cukroví. S sebou si vezměte spacák, karimatku, přezůvky a dobrou náladu. Vhodné pro děti od 6 do 12 let. Přihlašovat se můžete nejpozději do 6. prosince 2019 v kavárně našeho Ekocentra – Jaselská 1475, Tel. 326 329 113. Cena: 220 Kč - OBSAZENO, PŘIJÍMÁME POUZE NÁHRADNÍKY

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na druhé pololetí připravujeme nové kroužky pro vaše děti, v průběhu ledna bude možné se do kroužků přihlásit prostřednictvím rezervačního systému (https://rezervaceddm.cz)

 

Malý cestovatel, čtvrtek 15:00 - 17:00, Ekocentrum Zahrada, věk – 7-12 let

Tak jako objevitelé při svých cestovatelských plavbách, tak i my nakoukneme do způsobu života, kultury a zvyklostí domorodých obyvatel, podíváme se na přírodní krásy a ochutnáme typické pokrmy. Součástí kroužku budou různé geografické hry, soutěže, dílničky, kulinářské odpoledne, terénní praxe (práce s buzolou) a také kontakt s exotickými zvířaty našeho ekocentra. Pokud bude možnost, podnikneme jednou měsíčně výlet, exkurzi na cestovatelský festival nebo přednášku.

 

Pětilístek IV., pondělí lichý týden, 15:30-17:00, Ekocentrum Zahrada

Kroužek Pětilístek je určen dětem od 3 do 6 let v doprovodu rodiče. Během devadesátiminutové lekce navštívíme některá ze zvířat v Zahradě, nakrmíme je, pohladíme je, pohrajeme si. V rámci lekce si děti vyrobí drobnost tematicky odpovídající zaměření lekce. Aktivity odpovídají věku dětí.

 

Včelařský kroužek, čtvrtek 15:00 – 16:30, Ekocentrum Zahrada, věk 8 – 16 let

Včelařský kroužek je určen dětem, kteří se zajímají o včely. Seznámí se se životem včel a včelími produkty, naučí se základním včelařským dovednostem. Kroužek bude probíhat formou pravidelných setkání jednou týdně v prostorách Ekocentra Zahrada.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O všech uvedených akcích vás budeme rádi informovat na emailu zahrada [at] ddm-mb [dot] cz. Bližší informace o všech akcích DDM sledujte na webu http://ddm-mb.cz/.

Pozvánka do EC Zahrada na listopad a prosinec
Pozvánka do EC Zahrada na listopad a prosinec
Pozvánka do EC Zahrada na listopad a prosinec