Pozvánka do EC Zahrada na březen a duben 2020

Pozvánka do EC Zahrada na březen a duben 2020

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše akce v březnu a dubnu:

Úterý 3. března, od 15.30 – EC Zahrada - Vernisáž fotografické výstavy KRAJINA TVOŘENÁ ČLOVĚKEM - zveme vás na vernisáž výstavy prací dětí ze zájmových útvarů Foto a Základy grafického designu působících při Domě dětí a mládeže Mladá Boleslav: v kaktusovém skleníku Ekocentra Zahrada zahájíme výstavu nejen zajímavých fotografií a grafik skutečné krajiny tvořené člověkem, ale setkáte se i s představami imaginárních krajin pohledem našich mladých tvůrců, kteří své představy vložili na papír pomocí počítačových programů. Vstup na vernisáž ZDARMA

Středa 4. března – pátek 3. dubna, Kaktusový skleník EC Zahrada – KRAJINA TVOŘENÁ ČLOVĚKEM – výstava prací dětí ze ZÚ Foto a ZGD - zveme vás na výstavu prací dětí ze zájmových útvarů Foto a Základy grafického designu: v prostředí kaktusového skleníku shlédnete nejenom zajímavé fotografie a grafiky skutečné krajiny tvořené člověkem, ale setkáte se i s představami imaginárních krajin pohledem našich mladých tvůrců, kteří své představy vložili na papír pomocí počítačových programů. Výstava bude přístupná v otevírací době Zahrady. Vstupné na výstavu bude v rámci vstupného do Zahrady (30,-/15,-).

Čtvrtek 12. března, 17.00 – 18.30 - EC Zahrada – FANTASTICKÁ PANÍ VEVERKOVÁ Poprvé v Mladé Boleslavi představí svou unikátní přednášku o životě divokých veverek Katka Soukupová s manželem Petrem, zakladatelé specializované záchranné stanice pro nalezená veverčata (www.veveratka.cz). Katka je největší českou znalkyní veverek a kromě řady článků o nich napsala už dvakrát vydanou knihu „Veveřácká kronika“. V rodinné záchranné stanici za 12 let jejíma rukama prošlo přes tisíc malých veverčat. Přednáška je doplněna projekcí stovky raritních fotografií. Zájemci si budou moci „Veveřáckou kroniku“ jak koupit, tak nechat od autorky podepsat. Během přednášky je v sále výjimečně posluchačům povoleno rušit chroustáním lískových i vlašských oříšků!
Vstupné je dobrovolné, výtěžek je určen na podporu záchranné stanice „Pinky“.

Místo je možné rezervovat si předem na tel.: 326 329 113 nebo 724 985 156. Přednáška není vhodná pro děti mladší 10 let.

Pátek 13. března, 15.00 – 18.00 – EC Zahrada – JARNÍ KVĚTINOVÝ SWAP - Jaro už je za dveřmi, a s ním setí, sázení a přesazování. Naseli jste semínka a vzešlé rostlinky se vám nevejdou na záhon? Nabídněte je dál. Máte doma přebytečnou pokojovku a je vám líto ji vyhodit? Chcete ji vyměnit za jinou nebo si vybrat z nabídky dalších rostlin? Máte přebytek semínek?
Přijďte, přineste, vyměňte nebo si jen odneste jakoukoliv rostlinu nebo semínka.
VSTUPNÉ ZDARMA, akce se koná v dolní klubovně.

Sobota 4. dubna, 13.00 – 17.30 – EC Zahrada – POMALÁ DETEKTIVKA - ZRUŠENO

Milí detektivové, překonávání rekordů v rychlosti mají lidi snad v genech. Spěcháme, běháme, chvátáme… V živočišné říši je však dost adeptů na opačné rekordy. Přijďte poměřit schopnosti s živočišnými druhy, které nikam nespěchají. Vypátrejte lenocha dne a přijďte se k nám pobavit a zpomalit.

Rodiče s dětmi na jednotlivých stanovištích plní samoobslužně zadané úkoly (hádanky, doplňovačky, hmatovky apod.) a vyplňují si list detektiva.  Poté se přemístí do klubovny, kde si mohou pohladit některé z prezentovaných zvířat a dozvědět se o něm více informací. Dále návštěvníky čeká rukodělná dílnička. Cena: rodinné vstupné: 150 Kč (1–2 dospělí, 2–3 děti), jednotlivé vstupné: 50 Kč.
Průběžný start od 13.00 do 16.30 hodin, akce končí v 17.30.

Neděle 5. dubna, od 10.00 hodin, EC Zahrada, horní klubovna - workshop – VYROBTE SI VLASTNÍ BAREFOOT SANDÁLY - ZRUŠENO

Přijďte si vlastnoručně vyrobit barefoot sandály pro zdravou a pohodlnou chůzi.

Lektorka Aneta Šrajerová je certifikovanou lektorkou hathajógy, gravidjógy a dětské jógy. Jógou jsme schopni stimulovat a formovat plosky svých nohou, a to především v rovnovážných polohách. 

BAREFOOT znamená v překladu bosá noha. Stav našich chodidel ovlivňuje celé tělo. Ploché nohy mění postavení kloubů, což může mít za následek bolesti zad nebo i celého těla. Na plosce nohy najdeme zakončení energetických drah našeho těla - reflexní body, jejichž stimulací bosou chůzí pozitivně ovlivňujeme své tělo. V barefoot sandálech se dostáváme do kontaktu nejen se zemí, ale především sami se sebou. Pojďme si je vyrobit :)

Kapacita je omezena počtem 10 účastníků, cena 300,- Kč. Hlaste se předem v kavárně EC Zahrada na tel. 326 329 113, při přihlašování je potřeba nahlásit: barvu plotny (podrážky) - černá / hnědá, barvu provázku - červená / modrá / hnědá / černá.

Workshop již má zaplněnou kapacitu, přijímáme náhradníky.

Úterý 7. dubna, od 17 hodin – EC Zahrada – festival JEDEN SVĚT - ŽAL ŽEN + debata - ZRUŠENO

Hrdinky filmu pociťují vážné obavy o budoucnost lidstva a planety. Pořádají aktivistické akce v rámci české odnože hnutí Extinction Rebellion upozorňující na dopady globální environmentální krize. Režie: Andrea Culková, Česká republika, 2020 | 92 min. Vstupné 90,- Kč

Středa 8. dubna, od 17 hodin – EC Zahrada – festival JEDEN SVĚT – SVÉBYTNÁ PŮDA + debata - ZRUŠENO

Komunita žijící v subarktické Kanadě na vlastní kůži denně zažívá, jak těžké může být obstarat nejzákladnější zemědělské produkty. Přes veškerou náročnost a projevující se environmentální změny si však chtějí uchovat svou svobodu a styl života. Režie: David Curtis, Kanada, 2019 | 91 min., v anglickém znění s titulky. Vstupné 90,- Kč

Více na https://www.jedensvet.cz/2020/mlada-boleslav-program

Úterý 7. dubna – středa 6. května, kaktusový skleník EC Zahrada – INTIMNÍ ŽIVOT ROSTLIN

Víte, jak to dělá kosatec? Co je sklápěčka značky Salvia? Jak můžou rostliny „chytit“ pohlavní chorobu? Nebo dokonce jak vyrobit semeno bez tatínka? Ne? Poznejte fascinující stránku intimního života rostlin. Výstava přibližuje zajímavý a obecně málo známý svět rostlin: jakým problémům jsou vystaveny při pohlavním rozmnožování a jak si s nimi poradily. Dozvíte se, jak rostliny své opylovače lákají, co jim umožňuje tvořit kvalitní potomstvo, ale i jaké „pohlavní choroby“ se u nich vyskytují a jak ovlivňují jejich život. Výstava vznikla ve spolupráci s doc. RNDr. Lubomírem Hroudou, CSc., a kol. pro Botanickou zahradu Praha, která ji financovala a nám zapůjčila.

Výstava bude přístupná v otevírací době Zahrady. Vstupné na výstavu bude v rámci vstupného do areálu Zahrady (30,-/15,-).

Čtvrtek 9. dubna, 7:30 – 15:30, EC Zahrada – DEN CHOVATELEM V MINIZOO - ZRUŠENO

Zajímá tě, jak se koupají činčily, hřebelcuje se poník nebo jak se krmí hadi? To vše mají na starost naši chovatelé. Chceš si to taky vyzkoušet? Přijď strávit velikonoční prázdniny k nám do ekocentra Zahrada. Užiješ si spoustu legrace, poznáš nové kamarády a dozvíš se spoustu nových věcí o zvířatech. Když budeš pracovat pilně a budeš dávat pozor, můžeš na konci dne vyhrát pěknou cenu. S sebou si vezmi bačkory, pohodlné oblečení na ven, pevnou obuv a láhev na pití.

V ceně je svačina, oběd a pitný režim po celý den. Akce je určena dětem ve věku od 8 do 12 let. Kapacita 10 dětí, přihlášky a platby předem, nejpozději do 3. 4. 2020 v kavárně EC Zahrada (326329113, 725 848 503). Cena za osobu: 250 Kč

Sobota 25. dubna, 14.00–19.00, EC Zahrada, Havlíčkova ul., Pluhárna, ZEMĚFEST 2020 – BEZ OBALU - ZRUŠENO!

Srdečně vás zveme na 13. ročník Zeměfestu! Festival zahájíme ve 14.00 na Havlíčkově ulici u SPŠ. Těšit se již tradičně můžete na hudební produkci na hlavní scéně, připravujeme divadelní představení i netradiční módní přehlídku, budete mít možnost zúčastnit se několika stezek pro různé věkové kategorie i rukodělných dílniček. Nepřijdete o stánky s občerstvením a produkty respektující přírodu. Zasoutěžíte si, budete mít možnost zhlédnout několik výstav, vyhlásíme vítěze školní soutěže „Nedělejme z odpadu odpad“. Vstup do areálu Ekocentra bude v době Zeměfestu zdarma.

O všech uvedených akcích vás budeme rádi informovat na emailu zahrada [at] ddm-mb [dot] cz, tel. 326 329 113, informace také průběžně zveřejňujeme na webových stránkách www.mb-eko/zahrada. Bližší informace o všech akcích DDM sledujte na webu http://ddm-mb.cz/.

Těšíme se na vás!

Pozvánka do EC Zahrada na březen a duben 2020
Pozvánka do EC Zahrada na březen a duben 2020
Pozvánka do EC Zahrada na březen a duben 2020