Podzimní spižírna

Podzimní spižírna

Od pondělí 16. října do pátku 20. října se v ekocentru Zahrada v dopoledních hodinách střídají školky a školy ze širokého okolí. Co se to tedy u nás vlastně děje?

Myška Chrupka seznamuje děti s podzimními plodinami a s potřebami zvířátek v podzimním období. Polní myška děti zavede do svého lesního království, nakouknou společně k zelináři do jeho zeleninové zahrádky, zavítají do sadu, kde je pan sadař seznámí se sklizní jablek. Na závěr je do své spíže pozve taky městská myška Zubka.

Děti během programu přivoní k houbám i lesní prsti, pátrají po zvířátkách ukrytých v lesním porostu, poskládají portrét ze zeleniny a ovoce jako pravý Giouseppe Arcimboldo, ochutnají cukrovou řepu, jablečný štrůdl i čerstvý mošt, a na závěr se s nimi myška Chrupka podělí o své zásoby - děti si na kartičky odsypou mák, čočku, proso a pšenici.

Podzim vybízí k procházkám, ke sběru kaštanů, žaludů, bukvic a šípků, proto neváhejte a vydejte se na výlet za poznáním a podzimními krásami. V zimě se nasbírané plody budou hodit - můžete je nosit do lesa zvířátkům, která vám za trochu pomoci budou vděčná.

 

Podzimní spižírna
Podzimní spižírna
Podzimní spižírna
Podzimní spižírna