Nová letecká mapa volně přístupných možností v MB v prodeji

Letecká mapa "Objevujeme Boleslav zelenou a hravou". Formát A1. Dotovaná cena 40Kč

"Mladá Boleslav je šedé město, kde se venku nedá dělat skoro nic", tak vyzněl většinový názor rodičů školních dětí v rozsáhlém loňském průzkumu Ekocentra Zahrada i v anketě portálu MB-eko. Rozhodli jsme se tedy zmapovat, jaké možnosti trávit volný čas venku naše město vlastně nabízí, a na konci našeho nekolikaměsíčního úsilí jsme byli sami překvapeni: v Mladé Boleslavi je více než 50 dětských hřišť, hodně zeleně (krom parků jako Výstaviště či Štěpánka i desítky drobných parčíků a klidných zelených zákoutí pro posezení i pro hry), ale i přírodní koupání, veřejná ohniště, sportovní hřiště či sáňkovcí svahy a místa, kde často fouká vítr a dají se pouštět draci..

Z původního záměru zmapovat nedostatky nakonec vznikl docela bohatý seznam volně - tady zdarma - přístupných "atrakcí" města nejen pro děti. Ten jsme přetvořili do podoby kvalitní letecké mapy, kterou jsme s podporou projektu "Zdravé město MB" a díky sponzorům dokázali letos na jaře vydat a nabídnout zájemcům za dotovanou cenu 40Kč.

Mapa s názvem "Objevujeme Boleslav zelenou a hravou" je k dostání v kavárně Ekocentra Zahrada, v ICM DDM (Pavilon za Májem), v městském infocentru, v Templu a v Muzeu na hradě. Kromě nejčerstvějšího leteckého snímku MB v ní najdete popisy a umístění 27 parků a zelených plácků, 8 psích parků a míst pro volné pobíhání psů, 9 vodních prvků, 2 přírodních pláží, 33 sportovních a 45 dětských hřišť, veřejného ohniště, 7 sáňkovacích svahů, 3 míst pro pouštění draků a 3 možností vidět zvířata zblízka. Zjednodušenou on-line verzi mapy si můžete prohlédnout zde.

Honza Cindr, Ekocentrum Zahrada.