Ježci trochu jinak

Ježci trochu jinak

Ekocentrum Zahrada, to není jen minizoo se spoustou zvířat a kavárna s různými dobrotami. Za zdmi naší Zahrady se konají také různé přednášky, workshopy, swapy či detektivky pro veřejnost.

Pravidelnými návštěvníky a účastníky jsou ale především děti, navštěvující kroužky. Ty jsou převážně zaměřené chovatelsky a přírodovědně - plně tak využíváme možnosti, které nabízí naše minizoo. Členové kroužků mají příležitost poznat mnohá zvířata opravdu zblízka.

V naší nabídce ale najdete i kroužek, který se zdánlivě tomuto zaměření vymyká. Jedná se o výtvarku s Kresbínkem, kterou navštěvují děti z MŠ Čejetice. Slovo zdánlivě je zde namístě. Děti totiž často kreslí či tvoří podle zvířecích předloh a o zvířatech si povídají.

Tentokrát jsme lekci věnovali ježkům. Malí Kresbínci se dozvěděli, že ježek je hmyzožravec, jablíčka na svém hřbetě nenosí a že v zimě spí.

Během lekce si vyzkoušeli dokreslování obrázku podle vlastní fantazie a akvarelovou techniku. Ve fotogalerii si můžete jejich práci prohlédnout :-).

Ježci trochu jinak
Ježci trochu jinak
Ježci trochu jinak
Ježci trochu jinak
Ježci trochu jinak