David Kozák vítězem mezinárodního kola 50. olympiády mladých chovatelů

David Kozák vítězem mezinárodního kola 50. olympiády mladých chovatelů

Ve dnech 22. - 26. srpna se v Praze uskutečnil již 50. ročník mezinárodního kola Olympiády mladých chovatelů. David Kozák, který je již několik let aktivním členem chovatelských a akva-teraristických kroužků v ekocentru Zahrada, nás opět skvěle reprezentoval a přivezl si z Prahy vítězství nejcennější.

David bojoval v kategorii 15 - 18 let v oblasti OKRASNÉ A EXOTICKÉ PTACTVO, kde k porovnání svých vědomostí a chovatelských výsledků vyzval dalších 7 mladých chovatelů se stejným zaměřením. Všichni účastníci olympiády (a bylo jich více než 100) řešili vědomostní test, obhajovali svou samostatnou práci na vybrané téma, obhajovali výsledky své chovatelské praxe a projevili dovednosti a znalosti při poznávačce.

Davidovo téma samostatné práce znělo IMPRINTING ŽAKŮ VELKÝCH, a také díky kvalitně zpracovanému tématu podpořenému vlastní praxí z chovu se mu dostalo zasloužené pozornosti odborných porotců.

Pro účastníky olympiády byl připraven bohatý program. Už samotný areál České zemědělské univerzity v Praze - Suchdole byl velmi zajímavý, mladí chovatelé navštívili s odborným průvodcem ZOO Praha a také historické budovy Senátu ČR. Ve večerních hodinách měli možnost účastnit se odborných přednášek.

Davide, gratulujeme Ti k velkému úspěchu na olympiádě a přejeme Ti, aby se Tvůj sen stát se ředitelem zoologické zahrady splnil.