POZOR, SOUTĚŽ: Potřebujeme Tvé nápady!

letáček akce

Chceš získat 5 triček nebo 20 placek podle vlastního návrhu zdarma? Stačí vytvořit nejlepší návrh!

Ekocentrum ZAHRADA vyhlašuje soutěž o originální výtvarné návrhy placky na batoh či trička, propagující zdravé a šetrné způsoby dopravy po městě: jízdu na kole a pěší chůzi. Vymysli originální hlášku, přidej výtvarný nápad, pošli do 4.dubna 2012 na facebook či mail Ekocentra Zahrada a nech svůj návrh podpořit kamarády. Z nejoblíběnjších návrhů vyberou svým hlasováním návštěvníci Zeměfestu 14.4.2012 v MB na Výstavišti ty nejlepší, jejichž autoři získají zaslouženou odměnu: 5 triček či 20 placek vyrobených dle vlastního návrhu.

Soutěž je otevřená pro všechny nápadité lidi nad 13 let.

Doporučujeme pozorně přečíst následující podmínky soutěže, abys neztratil svou šanci!

Podmínky soutěže „Potřebujeme Tvé nápady“!

Navrhni originální krátkou, ale „fakt hustou“hlášku, která bude propagovat chození pěšky nebo jezdění na kole a zpracuj ji jako výtvarný návrh
- na placku o průměru 25 mm (k připnutí na čepici, mikinu, batoh..), nebo
- na přední stranu trička
Můžeš samozřejmě navrhnout obojí.
Všechny návrhy, které splní požadavky soutěže (doporučujeme přečíst pozorně!) a dostanou se k nám včas, vystavíme u tohoto příspěvku na webu Ekocentra ZAHRADA. Tam si je budou moci prohlédnout i Tví kámoši a dát jim svůj hlas. Z těch nejlepších pak návštěvníci Zeměfestu 14. 4. 2012 vyberou svým hlasováním nejúspěšnější návrhy na placku a tričko a jejich autoři dostanou odměnu: 5 triček či 20 placek vyrobených podle vlastního návrhu. Ty nejúspěšnější navíc nabídneme k prodeji i dalším zájemcům (bez zisku, za výrobní cenu) a všechny smysluplné a neurážlivé hlášky použijeme na design „Zeleného auta“:

Požadavky na odevzdané návrhy triček a placek:
- Návrh propaguje dopravu pěšky či na kole, nebo upozorňuje na negativa automobilismu.
- Autor návrhu je starší než 13 let.
- Každý autor může přihlásit do soutěže maximálně 3 návrhy trička a 3 návrhy placky.
- Návrhy nesmí být urážlivé, rasistické či sexistické ani používat vyloženě sprostá slova či symboly.
- Předložené návrhy musí být vlastní, tzn. že nesmí kopírovat již existující grafiku (např. z webu), ani jakýkoliv prvek, který by mohl podléhat autorským právům.
- Každý návrh musí být čitelně doplněn údaji o autorovi: jméno a příjmení, adresa bydliště, věk a funkční kontakt (telefon, mail). Můžeš doplnit i své umělecké jméno, kterým chceš své návrhy označit (vydaná prodejní trička budou doplněna drobným potiskem „Designed by + jménem autora“).
- Nepoškozené návrhy musejí být odevzdány či doručeny do Ekocentra ZAHRADA, Jaselská ul.1119, 29301 Mladá Boleslav, zahrada [at] ddm-mb [dot] cz nejpozději v pondělí 2.4.2012 do 16:30 hod.

Požadavky na provedení návrhů
Návrh placky:
- návrh zpracovaný na bílý podkladový papír do kruhu o průměru 20cm, nebo elektronicky + stejný návrh zmenšený na průměr placky 25 mm – vše musí zůstat srozumitelné a čitelné i ve skutečné velikosti.
- Odevzdáváš tedy dva návrhy: velký a zmenšený do skutečné velikosti.
- Jiné, než kruhové návrhy budou vyřazeny.

Návrh trička:
- Grafický návrh potisku přední strany trička zpracovaný na bílý podkladový papír velikosti maximálně A3 (návrh může být vytvořen buď ručně na papíře, nebo v počítači - ale kromě elektronické verze potřebujeme aspoň 1 výtisk návrhu ve velikosti 1:1 – lze slepit z více tisků A4).
- Tvar návrhu může být libovolný, ale jako celek se musí vejít do formátu A3.
- Obrys trička ve skutečné velikosti (např. vystřižený z balicího papíru) s jasně vyznačeným obrysem, kde bude umístěn grafický návrh
- Odevzdáváš tedy: návrh grafiky + obrys trička se zakreslením umístění grafiky.

Dobrá rada: doporučujeme minimum textu a jednoduchou a srozumitelnou grafiku bez drobných detailů (spíš výrazné linie a plochy, než detailní kresbu a stínování.. ). Lidi na to budou koukat zdálky a nebudou mít čas studovat detaily.

Odevzdáním návrhu vyjadřuješ souhlas s pravidly soutěže, s použitím navržené hlášky na „Zelené auto“ a použitím svého návrhu pro nekomerční prodej triček či placek (návrh může být pro prodejní potisk upraven). Zároveň souhlasíš se zveřejněním svého návrhu na facebooku a webové stránce MB-eko.cz s uvedením jména a věku autora.

Letáček ke stažení