CO POTŘEBUJE LIDSKÉ MLÁDĚ?

Datum akce: 30. říjen 2012
Co potřebuje lidské mládě?

od 17:00 v Ekocentru Zahrada - přihlášky předem!
Vstupné dobrovolné

První seminář z cyklu „A co děti! Mají si kde hrát?“ pro pedagogy z MŠ, školních družin a 1.a 2. ročníků ZŠ a pro všechny nelhostejné rodiče předškolních a mladších školních dětí.

 Jen málo dnešních dětí trpí materiálním nedostatkem, pro většinu z nich chtějí rodiče jen to nejlepší. Přesto se mnoha dětem nedostává naplnění jejich základní potřeby: kontaktu s přírodním prostředím a dostatek času a příležitostí pro samostatné bádání, objevování a neřízené hraní s ostatními dětmi. I pro dnešní lidská mláďata jsou nejatraktivnějšími hračkami voda, kamínky, hlína, klacky a další přírodniny a v předškolním věku je stále ještě víc zajímají šneci a brouci, než počítačové hry. Jak využít přirozených potřeb dětí k zajištění jejich zdravého vývoje? Co všechno se dá dělat venku? Jak podpořit a rozvinout přirozené schopnosti a zájmy dítěte? A co hygiena a bezpečnost…?

Na tyto a další otázky odpoví učitelka Zuzana Sýkorová (www.esedra.cz) s bohatou osobní zkušeností z běžné i lesní mateřské školky a Věra Demelová, ředitelka MŠ Únětice.

PŘIHLÁŠKY PŘEDEM na tel. 326 329 113 či mailem: zahrada(zavináč)ddm-mb.cz
Na závěr semináře obdrží účastníci informace o cyklu akcí „A co děti! Mají si kde hrát?“ a stejnojmenné Velké hře o ceny pro MŠ, ŠD a třídy 1.stupně ZŠ, zájemci navíc i metodické materiály prvního kola hry.