Výsledky Soutěže o zelenou koloběžku 2012

letáček akce

Do Soutěže o zelenou koloběžku se v týdnu 26.-30.4. zapojilo 17 škol, 486 pedagogů a 6507 žáků a studentů z Mladoboleslavska. Rozdíly ve výsledcích zúčastněných škol v počtu (%) cest autem do školy byly téměř trojnásobné, kupodivu nejlépe se umístily venkovské a spádové školy s mnoha dojíždějícími žáky i pedagogy. Rozdíly na prvních místech byly minimální, o pořadí rozhodovali doslova jednotlivci.

Zelenou koloběžku vyhrála a na sobotním Zeměfestu převezme 1.ZŠ MB Komenského nám.76, celodenní volnou vstupenku na boleslavské koupaliště vyhrály 2 její třídy, z nichž ani jeden žák nepřijel za celý týden autem (3.A a 9.D). Druhé místo patří ZŠ Bakov n.J., především díky velkému nasazení pedagogů (z prvního stupně přijel pouze jediný jedenkrát autem), do Bakovské sborovny poputuje po zásluze dort pro nejlepší pedagogický sbor. ZŠ Bělá p.B. vděčí za třetí místo naopak vynikajícímu výkonu žáků. Třídy s nulovým dojezdem autem po celý týden z těchto škol získávají program Ekocentra Zahrada dle vlastního výběru zdarma.

I když uvedené aktivity měly formu meziškolní soutěže, hlavním cílem samozřejmě nebylo stresovat rodiče a pedagogy snahou o co nejlepší skore v soutěži, ale vyvolat diskusi o nezbytnosti použití diskutabilní individuální autodopravy a vzbudit chuť alespoň v jednom týdnu vyzkoušet šetrnější a zdravější druhy dopravy tam, kde je to možné.

Podrobné výsledky zúčastněných škol najdete v příloze, včetně v náhledu špatně se zobrazující souhrnné tabulky.