ZEMĚFEST - KE KOŘENŮM

ZEMĚFEST - KE KOŘENŮM

Milí přátelé přírody, srdečně vás zveme na 12. ročník Zeměfestu!

KDY? 27. dubna 2019, 14.00 – 18.00, v lesoparku ŠTĚPÁNKA u hudebního altánu a u Rychty

Vstup je zdarma, program je částečně hrazen z grantu statutárního města Mladá Boleslav

Odstartujeme ve 14.00 hodin. Těšit se již tradičně můžete na hudební produkci na hlavní scéně, tentokrát vám budou hrát kapely Mrakoplaš a Dotrio. V 15.00 hodin se s jednou z kapel vystřídá Ruda Hancvencl, který uvede pásmo biblických příběhů "Bůhví, jak to bylo". Číst dál »

Vyhodnocení výtvarné a literární soutěže Co se děje pod zemí / Je to v kořenech

Vyhodnocení výtvarné a literární soutěže Co se děje pod zemí / Je to v kořenech

V lednu jsme vyhlásili výtvarnou a literární soutěž pro školy a školská zařízení s podtituly Co se děje pod zemí / Je to v kořenech.

Úkolem dětí, žáků a studentů bylo objevovat skrytý svět pod povrchem a podat nám o svých zjištěních zprávu formou kresby, malby nebo trojrozměrného díla. V literární sekci jsme od autorů očekávali zamyšlení, co je vlastně v kořenech. Zda na nás číhá záhuba, nebo poučení, případně nový život...

Celkem se soutěže zúčastnilo 154 autorů a porota neměla jednoduché rozhodování. Číst dál »

Dálkový pochod RÁJEM, 8. května 2019

Dálkový pochod RÁJEM, 8. května 2019

Pro všechny turisty, outdoorové nadšence, aktivní i rekreační sportovce a milovníky přírody jsme připravili akci pro osvěžení těla i duše – DÁLKOVÝ POCHOD RÁJEM.
KDY: 8. května 2019, délku trasy si můžete zvolit při prezenci na startu. V průběhu trasy budete procházet kontrolními stanovišti. Číst dál »

Jarní SWAP 12. dubna

Pojďte si udělat radost, uklidit a vyměnit přebytky.

KDY? 12. dubna 2019, 14.00 – 18.00

Přineste nepoškozené oblečení, hračky, vybavení domácnosti, květiny nebo knihy. Přebytky, které nám zůstanou, se darují na dobročinné účely (např. dětskému centru, nadaci Naděje).  Přineste max. 30 ks přebytků nebo věci, které se vejdou do 2 igelitových tašek.

Přebytky je možné přinést na akci již ve čtvrtek 11. 4. mezi 13:00 – 16:00 nebo 17:45 – 18:30. K dispozici bude drobné občerstvení.

Vstupné: 30,- Kč

přednáška 11. dubna 2019 od 17.30 hodin, Na život a na smrt, aneb...

přednáška 11. dubna 2019 od 17.30 hodin, Na život a na smrt, aneb...

... Mazané strategie hnízdního parazita kukačky obecné a jejího hostitele rákosníka velkého

Srdečně vás zveme na přednášku Mgr. Michala Šulce, Ph. D., z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd, zabývajícího se výzkumem kukaček na jižní Moravě. Číst dál »

JARO VŠEMI SMYSLY

JARO VŠEMI SMYSLY

V týdnu od 25. do 29. března probíhal v Ekocentru Zahrada velký prožitkový program Jaro všemi smysly. Programu se zúčastnilo více než 600 účastníků. Jak voní, chutná, nebo třeba zní jaro, si mohly děti a jejich pedagogický doprovod vyzkoušet na čtyřech stanovištích v areálu Zahrady. Naši lektoři provázeli skupinky po celé dopoledne. Na louce si děti zkoušely různé hry – od dnes již skoro zapomenutého cvrnkání hliněnek do důlku, přes různé hry s lanem až po skákání panáka či hru Honzo, vstávej. Číst dál »

Stop obalům

Stop obalům

V pátek 8. března se v Ekocentru Zahrada uskutečnila beseda o plastových obalech a bezobalovém nakupování. Vedli ji Martina Janebová a tým nového bezobalového obchodu Refill shop v Mladé Boleslavi. Zúčastnilo se jí celkem 23 posluchačů, kteří se dozvěděli spoustu zajímavých informací o tom, jak se dnes nakládá s odpady, kolik ho každý vyprodukujeme a zároveň byly uváděny velmi přínosné, praktické zkušenosti z bezobalového života přednášejících. Číst dál »

Pozvánka do EC Zahrada na měsíc březen a duben 2019

Pozvánka do EC Zahrada na měsíc březen a duben 2019

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, srdečně vás zveme na následující akce:

Pátek 8. března 2019, 16.30 – 17.30, přednáška STOP OBALŮM Číst dál »

Jarničky v Zahradě

Datum akce: 13. březen 2019 - 15. březen 2019
letáček akce

Jarní prázdniny se blíží!

Ekocentrum Zahrada si připravilo pro děti od 6 do 10 let tři dny plné zábavy, poučení a her. Ve středu prožijeme Včelí den, ve čtvrtek den věnovaný vodnímu světu a v pátek děti zažijí nevšední (ne)bezpečné jarničky.

Sejdeme se každý den v 8.00 hodin, konec je vždy naplánovaný na 15.00 hodin. V ceně (250,-/den) mají děti program, teplý oběd, dvě svačinky, pitný režim.

Na jarničky se už prosím nehlaste, všechny tři dny jsou již plně obsazeny.

Děkujeme za pochopení.

Chovatelská soutěž v EC Zahrada - výsledky

Ve čtvrtek 21. února 2019 proběhla v ekocentru Zahrada DDM opět po roce soutěž Mladý chovatel.

Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích – od 8 do 11 let a od 12 do 15 let. Sedmnáct mladých chovatelů z kroužků ekocentra i z veřejnosti si poměřilo síly při písemném testu, poznávačce zvířat i v praktických chovatelských dovednostech. Mladí chovatelé museli prokázat znalosti z mnoha chovatelských oborů od chovu psů, koček a drobných hlodavců až po chov akvarijních a terarijních zvířat. Číst dál »